Rumunsko

29. listopadu 2008 v 21:53 | Ape.in |  Others
Když se řekne Rumunsko mnohé okamžitě napadne slovo upíři. Napadlo vás někdy proč to tak je? Může za to opravdu jenom Bram Stoker, který děj Drákuly situoval právě do Rumunska? No nemůžeme mu odepřít, že na tom má jistý podíl, ale docela vtipné je, že když si vymyslel, že Drákula bude žít v Transilvánii, neměl ani ponětí o tom, že Transilvánie se nachází právě v Rumunsku. No další věc proč je Rumunsko spojené s upíry je určitě příroda a zdejší atmosféra. Působí to tam opravdu mysticky, takže není těžké uvěřit, že tam někdy v dávných dobách mohli žít upíři. Já jsem měla to štěstí, že jsem mohla v Rumunsku strávit nádherné 2 týdny a stálo to za to. Můžu říct, že se mi tím tak trochu splnil sen, protože po přečtení Drákuly jsem se tam chtěla podívat. Takže vám to teď ukážu a určitě vám bude hned jasné proč je Rumunsko spojené s upíry :-)

Pevnost Neamt
Potůček v Transilvánii, příroda je tam opravdu krásná a divoká.
Taky Transilvániie, neslyšíte výt vlky? Nebo vlkodlaky? To mi připomíná, že ulice se tam jenom hemží psy, jsou všude, hlavně kolem popelnic. Něco jako útulky pro psy tam neexistuje, nebo spíš jich je tam příliš málo.
Tohle je slavný hrad Bran, na něm měl žít Vlad Tepes zvaný Drakul (s Drákulou nemá nic společného), pravdou je, že na tomto hradě žila jeho matka a Vlad tam příliš nejezdil. Byl sem odkloněný turistický ruch, protože pravý "Drakulův" hrad nechali Rumuni zchátrat a spadnout. Dnes už byste možná nenašli ani ty trosky.
Zámek Peleš - je vidět, že Rumunsko má bohatou historii, to se ale nedá říct o současnosti.
Lidé tam jsou poměrně chudí, mnohem víc než v Čechách, často se živí zemědělstvím, takže není nic neobvyklého čekat než přejde přes silnici stádo ovcí.
Na Bukovině jsou nádherné malované kláštery, prý jsou malované zvenčí, aby i chudí lidé, kteří nesměli dovnitř, měli něco ze mší. Zajímavé je, že barva drží už přes sto let a nesmývá se, je to proto, že malíři údajně při malování hodně pili a občas se jim alkohol přimíchal do barev.
Nebudete tomu věřit, ale tenhle klášter se jmenuje Putna :-D
U každého kláštera je studna.
V Jaši prodávají knížky na ulici.
Poslední pohled na Rumunsko, moc se mi tam líbilo a všem doporučuju, aby se tam jeli podívat. Je to nádherná země s nádhernou přírodou. A třeba budete mít víc štěstí než já a potkáte se tam s upíry :-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 flip flip | Web | 17. června 2009 v 15:29 | Reagovat

slyšela jsem že lidé v Rumunsku jsou opravdu milí a přátelští. Je to tak? :)

2 Hypotéka Hypotéka | Web | 18. května 2012 v 7:51 | Reagovat

Zajímavá země.
http://hypoteka-1.blog.cz/1203/mate-obavy-z-hypoteky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama