I slepice mají narozeniny

27. května 2009 v 19:47 | Ape.in |  Writings
Moje kočka bude mít zítra narozeniny. Už je jí 5 a já si při tý příležitosti uvědomuju, že je rok co rok slavím. A ne jen její. Slavím narozeniny všech svých zvířat, slavím s nimi Vánoce a slavila bych i jejich svátek, kdyby bylo jejich jméno v kalendáři. Aby jim to nebylo líto, slavím den, kdy jsem si je přinesla domů. Když se nad tím zamyslím, zní to docela dost bláznivě, protože sama svoje narozeniny ráda nemám.
V téhle souvislosti mě napadlo něco ještě mnohem šílenějšího. Představte si, že jste důchodce. Je vám něco mezi 70-80. V tomhle věku už máte tak trochu nárok na senilitu. Žijete sami někde na vesnici, děti se o vás dávno přestaly zajímat, protože mají svojí rodinu a vypořádávají se s tím, že jejich děti se o ně taky přestávají zajímat. Takže jste zůstali sami. Společnost vám dělá stará kočka vidící už jen na jedno oko nebo starý pes, který se kvůli artróze nemůže skoro hnout, popřípadě oba. A jako správný vesnický důchodce chováte slepice. To vám samozřejmě přináší mnoho výhod. Slepice jsou nenáročné, ráno a večer je nakrmíte, můžete jim dát zbytky, které nechce pes ani kočka, a oni se vám za to odvděčí vejci. A protože jako správný důchodce víte, kolik dnes stojí v krámě vajíčka, tak na svoje slepice nedáte dopustit.
Přijde den, kdy má část vašich slepic narozeniny. Den, kdy se vaše milované slepičky vylíhly! Vzpomenete si, že už od mládí slavíte narozeniny psa i kočky a uděláte slípkám jejich den. Připravíte jim lepší zrní, než obvykle a necháte je dýl napást. Možná vyndáte ze spížky láhev vína a při té skvělé příležitosti ji otevřete. Vždyť narozeniny vašich slepic jsou jen jednou do roka. (I když záleží kolik jich máte a z kolika jsou líhní.) Popřejete slepicím hodně zdraví do dalších let a budete doufat, že i když jsou zase o rok starší, budou snášet stejně dobře jako doposud.
Přemýšlím, jestli takhle jednou dopadnu. Zajímalo by mě, jestli někde na světě opravdu existuje důchodce slavící narozeniny svých slepic, kachen nebo králíků. Možná jo, ale možná je to jen jedna z mých bujných představ.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Oll Oll | Web | 27. května 2009 v 20:00 | Reagovat

xD skvělej, vážně skvělej článek.. xD
pobavil mě, ale v podstatě máš pravdu.. lepší zrní, možná i víno.. krása, chtěla bych být slepicí u takového důchodne xD

2 ape.in ape.in | Web | 27. května 2009 v 20:23 | Reagovat

[1]: děkuju za pochvalu, potěší ;-)
a co ty víš, jednou se třeba znova narodíš a bude z tebe slepice zrovna u takovýho důchodce :-DDD i když já osobně bych byla radši ta kočka :-D

3 Mishi =) Mishi =) | E-mail | 28. května 2009 v 14:50 | Reagovat

xD Neboj :D az bude tvoje slepice slavit narozeniny tak prinesu i svoji aby ji nebylo smutno =DDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama