Psychowalkman

20. června 2009 v 13:07 | Ape.in |  Dear Diary
Už pár dní se tu neobjevilo něco na čtení, spíš jenom takový oznámení. Takže jsem tu dneska s něčim dalšim.
Začátkem června jsem si pořídila AVS přístroj - psychowalkman, tak mě napadlo o tom napsat článek, až to budu mít pořádně vyzkoušený.
Nevím jestli to znáte, Pražákům to minimálně jednou týdně cpe deník Metro v reklamě na celou stránku, takže se člověk prostě nevyhne tomu, aby si jí nepřečet. Ono totiž v těch novinách často nic pořádnýho neni a než vůbec dojedete do školy, tak máte dočteno a co máte dělat ve škole že jo. To jsem asi trochu odbočila xD
AVS je zkratka audiovizuální stimulace. Funguje to tak, že vám to pouští světelný záblesky a zvukový šumy, a tím to stimuluje mozek a ovlivňuje jeho chování.
Wikipedie o tom píše toto: "Audiovizuální stimulátor přivádí periodické optické stimuly na LED diody brýlí a současně působí také periodická zvuková stimulace. Frekvence a typ stimulace se mění podle specifického cíle. V průběhu stimulace dochází v mozku k efektu strhávání rytmů, které způsobuje postupné přelaďování z jednoho stavu vědomí do jiného. Ovlivňuje především výskyt úrovní frekvenčního spektra, které vysílají jednotlivé části mozku. Vzhledem k tomu, že při různých stavech mysli mozek vysílá různé druhy frekvenčního spektra, předpokládají, že je možné stav mysli ovlivnit působením AVS stimulace a tak pomáhají při stresu, dále při chronickém únavovém syndromu, používání AVS zlepšuje studijní výsledky atd."
Dost nudnejch keců wikipedie a teď pár nudnejch keců uživatele xD AVS přístroj se skládá z brýlí, sluchátek a samotného přístroje, který je o něco menší než bývaly walkmany, jestli tu dobu pamatujete xD Na vnitřní straně brýlí jsou připevněné diody, sluchátka vypadaj kvalitně, hoděj se i k poslechu hudby, krabička (přístroj) taky nevypadá špatně. Když ho zapnete, začne vám to do uší pouštět zvuky podobné ždímačce a před očima se vám míhají světla. Na ždímačku si musíte chvíli zvykat, protože na poprvé to zas až tak příjemnej zvuk neni. Protože zvuky i světla jsou monotónní, dá se u toho skvěle relaxovat. Nejlepší je na nic při tom nemyslet a soustředit se na dýchání. Světla jsou docela fajn, některý programy maj docela hezkou vizuální stimulaci a vidíte obrazce, třeba srdíčka a tak.
Pravdou je, že mi tenhle stroj pomoh v usínání, normálně se tak hodinu nebo 2 převaluju v posteli, než usnu a s psychowalkmanem usnu hned. Další věc, kterou jsem ocenila, jsou programy na dodání energie. Když už nemůžete a cítíte se hrozně unavení a potřebujete ještě pár hodin vydržet, tak psychowalkman pomůže. Řekla bych, že je lepší než kafe, ale lepší než zlatej Jelzin asi ne xDJenže jsem si ho kupovala hlavně ze 2 důvodů. Za prvé abych se mohla efektivnějš učit a za druhé kvůli depresím. V prvním případě jsem výsledky nepozorovala. Obsahuje to pár programů na soustředění, ale i po nich se soustředim pořád stejně špatně. Pak to má ještě něco dalšího k učení, ale to jsem nezkoušela. Druhý případ ještě naštěstí nenastal, takže nevím.
Hlavní nevýhody psychowalkmanu vidím v tom, že ho nemůžete použít po jídle. Musíte aspoň hodinu počkat, protože mozek je po jídle prej málo prokrvenej. A taky ho nemůžete používat pokud máte v sobě kofein, protože ten snižuje účinnost AVS.
V učení mi sice nepomoh, ale celkově se cejtim líp a řekla bych, že spokojenějš.
Jinak se mi doma válí tento krasavec :-)
víc informací najdete na této stránce: http://www.psychowalkman.cz a taky si ho tam případně můžete objednat :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama