Little Ashes - moje dojmy

30. července 2009 v 23:57 | Ape.in |  Movies, TV Series & Videos
Dlouho jsem se na tenhle film těšila. Byla jsem hodně naštvaná, když jsem se dozvěděla, že ho nebudou dávat v českých kinech a byla jsem naštvaná ještě víc, že dlouhou dobu neproniknul na internet. Až po vydání dvd v Británii jsem se konečně dočkala a Little Ashes byl můj. Hledala jsem anglické titulky, protože české samozřejmě k dispozici nejsou a pravděpodobně ještě dlouho nebudou, a k mé smůle jsem žádné nenašla. Nicméně moje odhodlání konečně se na ten film podívat nemohlo nic zastavit. Trochu s obavami, jestli budu rozumět, jsem se do toho pustila. Angličtina je britská se španělským přízvukem, takže poměrně dobře srozumitelná. Neřekla bych, že po téhle stránce jsem měla nějaký zásadní problém. Čekala jsem, že ten film bude opravdu dobrý, ale předčil všechna moje očekávání. Je jedním slovem úžasný. Příběh mě naprosto pohltil, musím uznat, že jsem vše prožívala s nimi a na konci mi tekly slzy proudem.

Na začátku se na univerzitě v Madridu setkávají 3 umělci - Salvador Dalí, Federico García Lorca a Louis Bunuel a stanou se z nich přátelé. Popíjejí a užívají si života. Po tom, co Louis odjede do Paříže, aby se proslavil, se Federico a Salvador sbližují. Už od začátku je mezi nimi cítit přímo hmatatelná chemie, okouzlení jeden druhým a ve způsobu, jakým na se sebe dívají, je něco fascinujícího. Vážně se mi líbí, jak se Javier Beltran (Federico) dívá na Roba (Salvador). Sežrala bych mu to i s navijákem, zamilovaný a okouzlený pohledy mu vážně jdou :) V tomhle vztahu je Federico ten, který svádí a Salvador ten svedený. Po jejich prvním a zároveň posledním intimním styku zmatený a vyděšený Salvador prchá do Paříže. Odloučení nese Federico docela těžce. Když se Salvador po čase vrátí do Madridu, znovu se setkají, ale Salvador už v jejich vztahu pokračovat nechce, protože má v Paříži dívku, která se později stane jeho ženou, a znovu Federica opouští. Další krok udělá Federico, když se po letech vydá do Paříže, aby se se Salvadorem sešel, ale je mu jasné, že už nic nezachrání a tentokrát se ti dva rozloučí na dobro. Do konce filmu se promítá politická situace tehdejší doby, konec se odehrává na pozadí začínající 2. světové války. Federico odjíždí za svou rodinou do Španělska, kde je zatčen a popraven frankisty.

Ať si říká kdo chce co chce, mě se ten film prostě líbil. Líbilo se mi Robovo podání Salvadora Dalího. Líbilo se mi, jak na začátku vypadal zmateně a vyjukaně a na konci jako ten Dalí, kterého si všichni představují. Kdo chce ještě i po tomhle filmu tvrdit, že Robert Pattinson neumí hrát, je podle mě naprostý tupec a ignorant. Javier Beltran byl jako Federico prostě úžasný. V životě ani ve filmu jsem neviděla nikoho házet takový zamilovaný pohledy :) No a co je v tomhle filmu asi nejlepší je hudba, která přesně navodí požadovanou atmosféru.
Asi je tu moc superlativů, ale dokoukala jsem to před chvílí a těšila jsem se na to víc jak půl roku, takže se ty dojmy prostě musely někde ukázat :) A stejně každej má právo na názor :P 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renesmee Carlie Cullen Renesmee Carlie Cullen | Web | 31. července 2009 v 20:13 | Reagovat

Ahoj Esbéčko,jak je?=)

2 Renesmee Carlie Cullen Renesmee Carlie Cullen | Web | 1. srpna 2009 v 9:23 | Reagovat

Ahojky,máš u mě diplom za bleskovku 07 =)

3 Renesmee Carlie Cullen Renesmee Carlie Cullen | Web | 1. srpna 2009 v 10:28 | Reagovat

Začala soutěž o nej ksichtík,sháněj si hlásky =)

4 Renesmee Carlie Cullen Renesmee Carlie Cullen | Web | 1. srpna 2009 v 12:42 | Reagovat

ahojky esbénko,jak je? =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama