Srpen 2009

Layout - Moonlight Princess

31. srpna 2009 v 16:32 | Ape.in |  Free Layouts
Znáte :) Podle mě má docela příjemný barvy, nějak ty světlý nemusim. Mno asi nemá cenu komentovat.


Stratovarius - Celestial Dream

31. srpna 2009 v 11:02 | Ape.in |  Songbook
Celestial Dream, je písnička, které já říkám uspávací. Proč to zjistíte, když si jí pustíte xD Tahle písnička mě mimochodem inspirovala k názvu nového dessu. Najdete jí na albu Infinite :) Jinak text a překlad (samozřejmě můj => kopírujte se zdrojem) najdete pod perexem.Rekonstrukce

30. srpna 2009 v 0:55 | Ape.in |  Blog
Jestli jste sem vlezli a řikáte si WTF? tak vám to teď vysvětlim :D Konečně jsem uskutečnila dlouho plánovanou rekonstrukci blogu, konečně na to byl čas a konečně jsem vyhrála nad svojí leností :)
Mam rozcestníky, takže by to tu mělo bejt poměrně přehledný, přešla jsem na angličtinu, protože původní česko-anglický rubriky byly děsivý xD Doufám, že s tím nikdo nebude mít větší problém. Pro jistotu: Notebook - zápisník (to už tu bylo :D), My creations - moje výtvory, Competitions - soutěže, Case - krabice/bedna - prostě všechno možný, Affs - to je jasný :)
Pár vět k dessu. Dělala jsem ho strašně dlouho, strávila jsem nad nim nejvíc času ze všech dessů, který jsem kdy dělala. A důvod přátelé - ne, že bych byla uplnej dement a nezvládla to dejme tomu za den. První věc, která se mi stala byla hodně nešťastná. Nejsem zvyklá ukládat si grafiku v průběhu práce a když jsem měla ten dess hotovej a jenom vybírala písmo, tak se mi zasek photoshop a celej dess šel do háje, ale když jsem ho dělala podruhý, tak vypadal líp než ten první (dala jsem tmavší pozadí), takže aspoň jedno plus. Problém číslo 2 způsobil muj, přiznejme si to, pěkně blbej nápad s hvězdičkama. Ty totiž nikde neseděly a bylo vidět, kde končí záhlaví, to jsem vyřešila až včera - hurá. Mno a poslední problém bylo nastavování, nad tim jsem seděla asi 2 hodiny a už mi to lezlo pěkně na nervy xD Do toho všeho jsem se učila fyziku na zkoušku, která mimochodem dopadla za A (juchů, jsem dobrá :D). Takže celej dess i s fyzikou a s mojí leností mi zabral asi 14 dní, což je na muj vkus vážně hodně dlouhá doba na to, abych si ho pořádně vážila :) Dávam mu tak měsíc :DCompetitions

29. srpna 2009 v 22:08 | Ape.in |  Competitions


Půlnoční cesta - 4. díl

29. srpna 2009 v 11:24 | Ape.in |  Writings
Stella ho mlčky pozorovala a pak se rozhodla ho následovat. Věděl, že jde za ním, slyšel její kroky na dláždění i její dech, ale neotočil se. Šla pomalu a váhavě, přemýšlela, jestli dělá dobře. Byla to přece hloupost následovat někoho, kdo jí dal jasně najevo, že ho nezajímá a že s ní nechce mít nic společného. Ale co když je to osud? Potkat upíra přece nemůže být jen obyčejná náhoda. Byl tak krásný, ale také tak odmítavý. Nebo to jen hrál a ve skutečnosti toužil po její společnosti? Nemělo to cenu, zmizí jí z očí jen co se dostanou z dohledu obyčejných lidí. Věděla, že upíři dokáží být velmi rychlí, proto to vzdala a zastavila se. Dívala se za ním jak pomalu odchází a velice ji překvapilo, když se z ničeho nic zastavil. Stál na místě několik minut a zvažoval, zda má skutečně udělat, to co se chystal. Má se obrátit a jít za ní nebo pokračovat v cestě a už ji nikdy nevidět? Líbila se mu, byl přesvědčený, že je výjimečná, nebyla jako ostatní dívky v jejím věku a to mu imponovalo. Věděl, že by mu mohla dělat společnost a možná by s ní byl jeho život lepší. Na druhou stranu ji nechtěl odsoudit k věčnému životu v temnotě, ale jako člověk s ním být také nemohla, to nebylo mezi upíry běžné. Po dlouhém uvažování se nakonec otočil. Stála na místě a dívala se na něj s očekáváním, co se bude dít. Pomalu k ní došel a řekl: "Můžeš jít se mnou, jestli po tom tak moc toužíš, ale omluv mě nejsem dobrý společník."
"Ujišťuji tě, že neděláš chybu," snažila se ho přesvědčit.
"Otázka je, zda neděláš chybu ty," zasmál se. Podíval se k obloze a zamyšleně řekl: "Měli bychom si pospíšit."
Stelle se zdálo, že je ještě dost velká tma, ale poslechla ho a snažila se jít co nejrychleji.
"Bydlíš daleko?" zeptala se.
"Je to takový starý dům za městem, je docela odlehlý. Lidé začnou být totiž dříve či později zvídaví a pátrají po tom, jaký podivín tam bydlí, proto nechci bydlet v jejich těsném sousedství."
"Nebylo by lepší bydlet v centru města někde v paneláku, kde tě nikdo nezná, nikdo se o tebe nezajímá a každou chvíli se tam stěhuje někdo jiný?"
"Hmm, víš, že máš pravdu? Ale tohle je asi síla zvyku," usmál se. "Nikdy jsem v bytě nebydlel, nevím jaké to je ani jak to tam chodí, ale je vidět, že ty s tím máš větší zkušenosti."
"Já jsem zase nikdy nebydlela v domě, ale vždycky jsem chtěla."
Po chvíli umlkly všechny hlasy a zvuky města a cesta před nimi se zdála být opuštěná a temná. Nebe začalo blednout a ve vzduchu byla cítit vlhkost. Najednou Arthur popadl Stellu do náruče a rozeběhl se s ní obrovskou rychlostí.
"Ničeho se neboj, už nemáme moc času a takhle tam budeme rychleji," zašeptal jí do vlasů. Podívala se mu zpříma do očí a cítila se bezpečněji než kdy dřív.
Když ji znovu postavil na zem, dívala se na starý, majestátně vypadající dům.

Chain - kachnička

27. srpna 2009 v 11:03 | Ape.in |  Others
Miluješ gumové kachničky? Tak se honem podepiš ;)
5.

Půlnoční cesta - 3. díl

25. srpna 2009 v 22:02 | Ape.in |  Writings

Zdálo se, že to myslí vážně.
"To nepřichází v úvahu, neproměním tě."
"Proč ne?"
"Nebuď směšná. Nikdo by se přece dobrovolně nechtěl proměnit v krvežíznivé monstrum. Neumíš si představit, co je to za život. Věčnost se ti rychle zají a zbytek času se jen bezcílně protlouáš dobou, do které ani nepatříš. Věř mi, raději bys zemřela, než žít takhle. Proč se s tebou vůbec bavím? Jsi jenom večeře."
"No tak, promysli si to, dělala bych ti společnost. Musíš být šíleně osamělý, nemám pravdu?"
"Do toho ti holčičko nic není. Nikoho nepotřebuju."
"Nevěřím, každý někoho potřebuje. Přiznej si to, toužíš po lásce a já jsem ochotná ti ji nabídnout. A ty přesto odmítáš."
Trefila hřebíček na hlavičku. Byl rozmrzelý, že ho tahle holka tak snadno odhalila.
"Fajn, víš co? Zmiz, mám tě plné zuby. Ale upozorňuju tě, že jestli se naše cesty ještě někdy zkříží, už tak milosrdný nebudu."
"Vyháníš mě, protože mám pravdu? Ale já nikam nejdu, nehnu se od tebe na krok. Buď mě proměníš nebo zabiješ." Věděla, že právě vstoupila na tenký led, ale nemohla si pomoct. Tak zoufale se snažila uniknout z toho světa, ve kterém žila, že jí bylo už všechno jedno.
"Tak to tě asi budu muset zabít. Co říkáš, kdybych si tě dal zítra k odpolední svačince? Dneska už mě přešla chuť. A pojď nebo nás tu někdo najde a obviní z vraždy támhleté," ukázal prstem na mrtvou.
Přestávalo pršet a měsíc opatrně vykukoval zpoza mraků. Dlouho šli mlčky bok po boku. Nakonec se Stella odvážila zeptat: "Kam vlastně jdeme?"
"Někam, kde budeš moct nasednout na první autobus a zmizet mi z očí, dál si půjdeme každý svou cestou," odpověděl rozhodně. Nechtěla ho naštvat, a tak už raději nic neříkala.
Po chvíli promluvil on: "Proč se taková mladá a krásná dívka potuluje o půlnoci na tak odlehlých místech?"
Mírně zčervenala a sklopila oči. "Možná chce utéct před světem, před problémy, možná má depresi a potřebuje si pročistit hlavu, možná chce být jenom sama a možná ... by ti to vůbec neměla vykládat," odpověděla tiše.
Světla před nimi začala být jasnější a zářivější jak se blížili k centru města. Přestože byla hluboká noc, zdálo se, že nikdo nespí. Všude se to hemžilo lidmi, tak jak to bývá ve velkých městech zvykem. Někteří někam spěchali, jiní se potáceli v alkoholovém opojení a další jen tak stáli a povídali si. Do tohoto víru vešli Arthur a Stella jako dva cizinci, kteří tam nepatří. Nikdo si jich naštěstí nevšímal.
Prošli přes náměstí a zůstali stát na zastávce tramvají. Když Stella nechala ujet tři, došla Arthurovi trpělivost.
"Baví tě to hodně tady jen tak stát a čekat na tramvaj, která nepřijede? Pro své vlastní dobro nastoupíš do té další."
Příští spoj na sebe nenechal dlouho čekat. Dveře se otevřely a vystoupil z nich dav lidí, jiní se naopak chystali nastoupit.
"Nastup," přikázal jí.
Vzpurně zavrtěla hlavou, ale nic neříkala.
"Nastup," zopakoval výhružným tónem.
"Nemám jízdenku," řekla plaše.
Najednou se dveře zavřeli a tramvaj pokračovala ve své cestě.
"No paráda," prskl naštvaně. "Poslyš, je mi jedno jak se dostaneš domů, brzo bude svítat a do té doby se musím dostat domů já. Takže sbohem."
Obrátil se k ní zády a odcházel.

Večerní zpravodaj xD

24. srpna 2009 v 20:41 | Ape.in |  Dear Diary
Ahoj, tak jsem úspěšně dorazila do Prahy (sice jste nevěděli, že sem mám jet, ale řikám vám to teď xD). No a jeden šok za druhym. Přijela jsem na byt a co nevidim - rozmražená lednička, včechno jídlo, který jsem tam měla, je pryč takže nemám skoro co jíst. Ještě že jsem si něco málo přivezla, takže teď jim pizzu co jsem měla mít zejtra k obědu, no co ... Aby toho nebylo málo tak jsem zjistila, že už nefunguje internet, ptž spolubydloši maj router mimo provoz, ale naštěstí jsem chytla wifinu se špatnym signálem tak snad mi to nespadne než to dopíšu xD Nakonec dovalili i spolubydloši, s čimž jsem teda vubec nepočítala, ale nevadí a oznámili mi, že se musim do konce tejdne vystěhovat a to je uplně nejhorší, protože tu mám hroznejch věcí a nvm jak to dotáhnu domu. Počítala jsem s tim, že tu zustanou i příští rok a já si tu necham věci než se přestěhuju do novýho a tam se stěhuju 10.9. takže jako povezu všechny věci domu a pak zas zpátky. Mno paráda a teď mi vypad net takže budu zas hodinu čekat než naskočí xD
Jinak jsem si nejela jen tak do Prahy na výlet, ale zejtra ráno mam zkoušku a budu muset brzo vstávat, což mě asi zabije ptž nejsem vubec zvyklá :) Doufam, že to aspoň dobře dopadne, protože za prvé už mi ta fyzika leze krkem a za druhé bych už neměla kde spát :( Tak držte palečky, já si jdu dojíst tu pizzu a dobiflovat vzorečky :) BTW víte co to je naučit se všechny fyzikální vzorce? To si nikdy nepřejte zažít xD

1. kolo SONKniha

23. srpna 2009 v 12:01 | Ape.in |  Son-
Začíná první kolo soutěže o nejlepší knížku, tak hlasujte ať víme, která je ta nejlepší :)

Twilight Saga - Stephenie Mayer
Anotace 1. dílu: Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, ani Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.

Tajné zápisky Georgie Nicolsonové - Louise Rennisonová
Anotace: Tajných deníky těžké puberťačky Georgie Nicolsonové (díly - On je fakt boží, To se mi snad zdá a Zmlkni, mozku!). Co v zápiscích najdete? Především její úporný boj s beďary, velikým nosem, hroznou ošklivostí a taky vám vylíčí všechny trable, které zažívá s malou sestřičkou Libby, nemožnými rodiči, kocourem Angusem, kamarádkami či sadistickými učiteli a spolužáky ve škole. Knížka, která rozhýbe bránice.

Reniinka
Harry Potter - J.K. Rowlingová
Anotace 1. dílu: Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis - pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu Famfrpálu - populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.

Mon@
Dóóóst dobrý... - Karen McCombieová
Anotace: Alice je třináctiletá anglická dívka, která řeší stejné problémy, jako snad všechny její vrstevnice na celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Vtipný text psaný formou deníčku.

Dark-Princess
Ritus (+ Sanctum) - Markus Heitz
Anotace: Dva muži, kteří znají jen jeden cíl. Kletba, která přetrvá staletí. Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámý netvor, který bestiálně zabíjí muže, ženy i děti. Co je to stvoření, které nedokáže zastavit žádný lovec? Král vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na bestii. Přitom se neustále setkává se záhadnou abatyší Gregorií. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom figurkami ve strašlivé hře, která neskončí ani po více než 200 letech...

Pája
Odkaz Dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr) - Christopher Paolini
Anotace 1. dílu: Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ...
BTW: ten kdo vypadne dostane 2 diplomy (účast + umístění), 25. a 26.8. jsem pryč, ale znamená to, že můžu dát 2 hlásky navíc (dohromady 3), tak kdo chce ať si o ně napíše ;) Good luck!

Green Day - Viva La Gloria (Little Girl)

21. srpna 2009 v 19:09 | Ape.in |  Songbook
Ze všech písniček na novém albu Green Day mi nejvíc utkvěla v hlavě tahle. Samozřejmě se mi jich tam líbí víc, ale tahle mi asi nejvíc připomíná Green Day ze starých časů, má v sobě zvuk Warning (kdo to album nezná, nemůže posoudit). Co se mi na ní líbí? Samozřejmě text.Text:
Little girl, little girl
Why are you crying?
Inside your restless soul
Your heart is dying

Little one, little one
Your soul is purging
Of love and razor blades
Your blood is surging

Runaway
From the river to the street
And find yourself with your face in the gutter
You're a stray for the salvation army
There is no place like home
When you got no place to go

Little girl, little girl
Your life is calling
The charlatans and saints
Of your abandon

Little one, little one
The sky is falling
Your lifeboat of deception
Is now sailing

In the wake all the way
No rhyme or reason
Your bloodshot eyes
Will show your heart of treason

Little girl, little girl
You dirty liar
You're just a junkie
Preaching to the choir

Runaway
From the river to the street
And find yourself with your face in the gutter
You're a stray for the salvation army
There is no place like home
When you got no place to go

The traces of blood
Always follow you home
Like the mascara tears
From your getaway
(Gloria!)
You're walking with blisters
And running with shears
So unholy
Sister of grace

Runaway
From the river to the street
And Find yourself with your face in the gutter
You're a stray from the salvation army
There is no place like home


Překlad:
Holčičko, holčičko
Proč pláčeš?
Uvnitř tvojí neklidné duše
Umírá tvoje srdce

Maličká, maličká
Tvá duše se očišťuje
Od lásky a šrámů
Tvá krev pulzuje

Utíkej
Od řeky na ulici
A najdi sama sebe tváří ve škarpě
Jsi zbloudilec pro Armádu spásy
Neexistuje žádné místo jako je domov
Když nemáš kam jít

Holčičko, holčičko
Tvůj život volá
Šarlatány a svaté
Tvého opuštění

Maličká, maličká
Nebe padá
Tvůj klamný záchranný člun
Právě vyplouvá

Na pouť všech cest
Bez rýmu nebo důvodu
Tvé krví podlité oči
Budou ukazovat tvé zrazené srdce

Holčičko, Holčičko
Jsi špinavá lhářka
Jsi jenom feťačka
Kázající davu

Utíkej
Od řeky na ulici
A najdi sama sebe tváří ve škarpě
Jsi zbloudilec pro Armádu spásy
Neexistuje žádné místo jako je domov
Když nemáš kam jít

Stopy krve
Tě vždy následují domů
Jako slzy od líčidel
Z tvého úniku
(Gloria!)
Kráčíš s puchýři
A běžíš se smyky
Tak zkažená
Sestra laskavosti

Utíkej
Od řeky na ulici
A najdi sama sebe tváří ve škarpě
Jsi zbloudilec pro Armádu spásy
Neexistuje žádné místo jako je domov

Překlad je můj, takže kopírujte se zdrojem :)

Půlnoční cesta - 2. díl

20. srpna 2009 v 9:23 | Ape.in |  Writings
Odvrátil oči od mrtvoly a v tom ji spatřil. Stála tam v měsíčním světle a vlasy měla zplihlé od deště, který dopadal na její tváře. Pozorovala ho se zaujetím. Přestože stála dost daleko, viděla jeho dokonalou tvář. Líbil se jí. I když věděla, že je to bláznovství a že tohle setkání pravděpodobně nepřežije, cítila se šťastná. Měla pravdu, upíři opravdu existují. Tolik si přála jednoho potkat, stát se jednou z nich, žít věčně po boku dokonalého muže, tak jako to četla v knihách. A najednou byl tu. Stál několik metrů od ní a zkoumavě ji pozoroval. Snažil se analyzovat, kolik toho viděla a co se jí asi honí hlavou. Poznala ho nebo si myslí, že je to vrah? Tak či onak, měl by ji zneškodnit. Nechtělo se mu dnes už nikoho zabíjet, obvykle mu stačil jeden člověk na několik dní, ale asi mu nic jiného nezbude. V jejích očích nebyla ani stopa strachu. Připadalo mu to divné a zajímavé zároveň. Najednou pocítil touhu poznat, co je zač tahle holka, která se nebojí vraha, ať už lidského nebo upířího.
Pomalým krokem se vydal směrem k ní. Nechystala se utíkat ani neucouvla, jen čekala až k ní dojde. Vůbec mu to neulehčovala, kdyby se otočila a začala utíkat, mohl by ji napadnout zezadu. Konečně došel až k ní. Na jejích očích ho něco zaujalo. Stál naproti ní a nic neříkal. Najednou byl v rozpacích a nevěděl, jak začít, to se mu s člověkem ještě nikdy nestalo. Chvíli jen stáli a dívali se jeden na druhého. Ticho prolomila ona: "Ahoj, já jsem Stella." Čekalo se, že teď promluví on, ale co jí měl proboha říct? Ahoj, já jsem Arthur a jsem upír? Opět ho vyvedla z míry, ale nedával to na sobě nijak znát. Začínal mít na sebe vztek.
"Ahoj," odpověděl jí ledovým hlasem. Usmála se. Hlavou mu prolétla myšlenka, jaký má krásný úsměv. Proč se usmívá? Měla by se přece bát.
"Vím, co jsi zač a nebojím se, jestli ti vrtá hlavou tohle," prohlásila odhodlaně.
"Skutečně? A co si myslíš, že víš?" odpověděl jí ironicky. Znovu nabyl ztracenou jistotu.
"Jsi upír, mám pravdu?"
Opět ho překvapila. Přistoupil k ní blíž a položil jí ruku na tvář. Byla ledová. Stella neucukla, naopak položila svou ruku na jeho a zašeptala: "Mám pravdu."
"Pak asi víš, co se stane lidem, kteří odhalí upíra," odpověděl jí rovněž šeptem.
"Pravděpodobně zemřou."
"Ano, zemřou, přesto nemáš strach?"
"Ne."
"Jsi odvážná, bude tě škoda."
"Nemusíš mě zabíjet, stejně to nechceš udělat, kdybys chtěl, byla bych už dávno mrtvá."
"Pleteš se, musím tě zabít, po světě nemůže chodit člověk s tak děsivým tajemstvím."
"Nechystám se to všude rozhlásit, napsat to do novin a udělat reportáž pro televizi, nikdo se zdravým rozumem by mi nevěřil."
"To máš sice pravdu, ale nic to nemění na situaci."
"Když nemůžu s tím tajemstvím žít jako člověk, mohla bych s ním žít jako upír," prohlásila s nadějí v hlase.
"Vyjednáváš?" Setřásl její ruku ze své, odtáhl se a změřil si ji pohledem.

Přihláška do soutěže o nejlepší knihu

19. srpna 2009 v 10:08 | Ape.in |  Son-

Ahoj :) každý soutěží v SONC nebo v SONB, tak mě napadlo vymyslet něco trošku jiného a napadla mě nejlepší kniha. Jestli máte nějakou oblíbenou knížku, tak se neváhejte zapojit ;) Stačí napsat:

1. Přezdívka a blog (pokud nemáte nevadí)
2. Název knihy a autora
3. Odkaz na obrázek s obálkou vaší knížky

Ještě jedna věc - pokud si vyberete třeba Stmívání, napište si celou Twilight Sagu, to samé s Harrym Potterem, nechceme tady mít 4 lidi s jednotlivými díly Twilight a soutěžit o nejlepší díl (všichni víme, že nejlepší jsou prostě všechny xD), chápete ne? :D

Půlnoční cesta - 1. díl

18. srpna 2009 v 12:33 | Ape.in |  Writings
Začala jsem psát povídku, bude na pokračování, protože jsem jí měla v hlavě už dlouho a v celku by byla moc dlouhá. Je to o upírech, doufám, že se bude líbit :)


Zahřmělo tak divoce, až to Arthura probudilo. Opatrně vyhlédl ze své rakve, aby se ujistil, že už je tma. Byla. Venku řádila bouřka a déšť bičoval koruny stromů a vrcholky střech. Oblohu osvěcovaly blesky. Rozmrzele zamžoural, když si uvědomil situaci venku. I když pršelo, nechtělo se mu zůstávat v domě. Potřeboval se trochu protáhnout a poohlédnout se po něčem k snědku. Náhle ucítil obrovský hlad. Vyšel z domu a vydal se hledat osamělé chodce v temných uličkách.

Byl upírem už mnoho let a tahle doba se mu nezamlouvala. Zdála se mu příliš rychlá a uspěchaná. Přestávalo se mu líbit zvykat si každých pár let na jiný styl. Nechápal, co lidé na těch změnách vidí. Už za života byl poměrně nepřizpůsobivý a přežívání ve stejné podobě napříč generacemi na tom nic nezměnilo. Lidé se čím dál víc zajímali o upíry. Ani to se mu nelíbilo. Nepřál si být poznán. Neuměl si vůbec představit, jak by se zachovali lidé, kdyby se o existenci upírů dozvěděli. Všechny ty filmy, seriály a náhlá popularita upírů ho znervózňovala.

Šel svižným tempem, neměl náladu si se svou kořistí hrát. Dnes večer žádné diskotéky a žádné flirtování s nevinnými dívkami odsouzenými na smrt. Žádné vysedávání v baru a čekání na příležitost. Chtěl se jen procházet tmou, daleko od centra města. Nenáviděl ten stereotyp. Každý den to samé. Už několik desetiletí. Tenhle život ho nudil. Nevěděl ani, jestli to své přebývání může nazývat životem. Ve skutečnosti nebyl ani živý ani mrtvý, byl nemrtvý.

Najednou se zastavil a zahleděl se do dálky. Intuice a čich mu říkali, že už brzy narazí na člověka. Nemusel čekat dlouho. Z malé, špatně osvětlené uličky vyšla žena kolem třicítky. Zatoužil po krvi ještě víc než předtím. Přistoupil k ní a sametovým hlasem se zeptal:"Promiňte, nevíte kolik je hodin?" Žena se zatvářila zmateně a začala cosi hledat v kabelce. To byla jeho chvíle. Naklonil se nad ni a lačně se jí zakousl do hrdla. Když vypil dost, nechal ji spadnout na zem. Musel ještě zamaskovat stopy. Vytáhl nůž a podřízl ženě hrdlo tak, aby to vypadalo, že zemřela rokou člověka. Stačilo ji už jen okrást a policie téhle hloupé doby si bude myslet, že zemřela rukou pouličního zlodějíčka. Za pár let případ uzavřou pro nedostatek důkazů. Jejich stopy nikdy nepovedou k němu, nikdy na jejím těle nenajdou jediný otisk jeho prstu. jeho kůže je totiž tak jemná, že otisky nezanechává. Vesele olízl krvavou čepel nože a uklidil ho zpět do kapsy.
Byl tak zaměstnaný, že si ani nevšiml, že ho někdo pozoruje.

Další diplom za bleskovku

18. srpna 2009 v 11:42 | Ape.in |  Diplomas
Dostala jsem další diplomek, tenhle je od Renesmee Carlie Cullen, děkuju moc :)


Diplom za 2. místo v soutěži o nejlepší koláž xD

17. srpna 2009 v 14:23 | Ape.in |  Diplomas
Jsem tu zas s dalším diplomem, tentokrát z originální soutěže o nejlepší koláž. Diplom jsem dostala od Dark-Princess, děkuju moc :)


A abyste viděli s čím jsem tam šla, tak je to prosím toto:

Ona to ani neni koláž, spíš brusholáž :D Ale tak nevadí :D víc jak jeden obrázek jsem na to použila (konkrétně 2 :DDD)

Alenka v říši divů

16. srpna 2009 v 14:46 | Ape.in |  Movies, TV Series & Videos
Jestli nevíte na jakej film jít na jaře do kina, tak vám prostě musím doporučit Tim Burton's Alice in Wonderland nebo chcete-li Alenku v říši divů Tima Burtona. Já jsem totiž "Alenkofil" a kromě toho i "Tim Burtonfil" a "Johnny Deppofil" :D Takže tenhle film je pro mě jasná volba a naprosto dokonalá kombinace.

Abych okomentovala ty svoje -filie :D Johnny Depp je prostě skvělej herec a navíc hezkej, to mu nikdo nemůže upřít, takže tady neni moc co komentovat :D
Tim Burton je podle mě nejlepší režisér všech dob, miluju snad všechny jeho filmy. Líbí se mi, že používá pro sebe typický prvky, takže si jeho filmy nespletete. Nelíbí se mi, že se ho jiný režiséři snažej napodobit, ale to je asi vedlejší. Všechny jeho filmy jsou temný, využívá hodně kontrast barev, hororový prvky, ale i vtip a jeho filmy mají specifickou atmosféru. Pro ty, kdo neznají můžu zmínit filmy jako Sweeney Todd, Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu nebo hodně známou Nightmare before Christmas (Ukradené Vánoce).
Alenkofilie se u mě projevila už v dětství mnohem mnohem dřív než ostatní 2 zmíněné. Nejdřív jsem žrala kreslenou Alenku, tuším, že byly 3 verze, 2 z nich byly seriály a jedna byla Disneyovská Alenka. V té době se mi ty pohádky prostě líbily. Potom následoval skvělej film Alenka v říši divů, kterej dávali svýho času pořád dokola na Hallmarku a já ho vážně viděla asi milionkrát. Protože tam dost zpívali, a přiznejme si, že ty písničky byly dost stupidní, tak tenhle film začala moje máma záhy nenávidět xD Mě to radost nezkazilo, i když jsem ho musela kolikrát v půlce vypnout :D Kupodivu jsem jako dítě nikdy Alenku nečetla. Tenhle fenomén ke mě dorazil až mnohem později a to když jsem si v prváku na gymplu koupila "Through the Looking-Glass" v češtině "Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala". Tahle knížka byla v angličtině a je to jediná Alenka, kterou jsem četla. Nikdy jsem nečetla Alenku česky. Možná to někdy napravim, ale uvidíme, stejně znám všechny ty příhody tak o nic nepřicházim :) Každopádně jestli budu mít někdy děti, tak Alenka je nemine :D

Zase se vrátim k tomu filmu. Česká premiéra nebyla zatím stanovena. Nevím, na co jako čekaj a docela mě to štve, ale já si počkám xD Světová premiéra je 5. 3. 2010 a film si můžete vychutnat i 3D. Překládat trailer se zatim taky nikdo nenamáhal, tak jsem ho pro ty méně zdatný přeložila :) A uznejte, ten trailer vypadá prostě dokonale (i když tahle kvalita je hrozná, ale na všech ostatních je omezený vkládání). Těším se, těším :)


Překlad:
Existuje místo jako žádné jiné na Zemi.
Země plná zázraků, záhad a nebezpečí.
Někteří tvrdí, že na to, abyste přežili, musíte být tak šílení jako Kloboučník.
Což jsem naštěstí já.
Alenko, víš o tom, že jdeš pozdě? Ty nezbedo.
Máte velmi důležitou schůzku 5. března 2010.
Projděte zrcadlem ve 3D Digital Disney a 3D Imax.

Odejdi

14. srpna 2009 v 15:25 | Ape.in |  Writings
Zas jedna básnička z mojí hlavy, trošku pokulhává, ale kdo tvrdí, že ze mě kdy bude básník xD

Odejdi

Odejdi a už se nikdy nevracej,
odejdi, já už tě nechci znát.
Běž a znovu se neobracej,
chci se zas umět smát.

Odejdi, o mě se nestarej,
víš, že to tak bude lepší.
Náš svět byl celej děravej,
odejdi a zabouchni zvenčí.

Odejdi, teď se nemusíš stydět
přiznat, že už mě nemáš rád.
Vypadni, nechci tě už nikdy vidět,
nedovolím ti si se mnou dál hrát.

Odejdi, běž si svou cestou.
Dál budu o nás snít.
Vypadni, tvá gesta mě matou.
Vrať se, nemůžu bez tebe žít.