Září 2009

Půlnoční cesta - 6. díl

30. září 2009 v 22:07 | Ape.in |  Writings
Když vyhlédla z okna, zjistila, že právě svítá. Teprve teď si uvědomila, jak moc je unavená a jakmile položila hlavu na polštář, už se jí zmocnil spánek.
Probudila se až odpoledne, nepamatovala si, že by se jí zdál nějaký sen, ale byla odpočinutá. Vyšla z pokoje a vydala se hledat koupelnu. Nemusela hledat dlouho, protože koupelna se nacházela v chodbě přímo naproti ložnice. Byla nová s tyrkysově modrými dlaždičkami a prostornou rohovou vanou. Stella za sebou opatrně zavřela dveře a potom na sebe pustila proud horké vody. Když byla vysprchovaná a upravená, sešla po schodech dolů do kuchyně, aby prozkoumala Arthurovi zásoby potravin. O pečivu si mohla nechat zdát, co by s ním také upír dělal, ale našla balíček sušenek, které ještě vypadaly jedle a uvařila si čaj. Všude panovalo ticho a klid, jen zvenčí sem doléhal zpěv ptáků. Když zahnala hlad, vydala se na průzkum domu. Všechno tu vypadalo naprosto normálně, marně hledala jakýkoli důkaz, že zde žije upír. V pracovně si ještě jednou pořádně prohlédla Arthurovy knihy, vybrala si jeden z dílů Pratchettovi Úžasné Zeměplochy, který ještě nečetla a vyšla s ním do zahrady. Za domem se nacházela houpačka. Posadila se na ní a četla si dokud jí nezačalo kručet v břiše. Potom šla ven hledat nějaký obchod s potravinami a když se vrátila s novými zásobami jídla, byla už skoro tma. Uvařila si špagety a když se najedla, šla čekat do obývacího pokoje, až se Arthur probudí. Mezitím se dívala na televizi.
Někde vrzly dveře, zaskřípala podlaha a vzápětí stál před ní a usmíval se. Upřela na něj překvapený pohled a rozpačitě mu úsměv opětovala. Čekala, že mu cesta dolů bude trvat nějakou dobu, ale upíří rychlost byla pověstná.
"Pořád jsi tady?" spíš konstatoval, než se zeptal. Byl rád, že ji opět vidí, ale nechtěl to na sobě dát znát. Pak ale usoudil, že nemá cenu se přetvařovat.
"Kde bych byla? Věděl jsi, že tu budu."
"Doufal jsem v to, i když by bylo lepší, kdybys odešla."
"Proč?"
"No tak Stello, tohle už jsme řešili." Jen přikývla a smutně se usmála. Posadil se vedle ní na pohovku a spaloval ji svým uhrančivým pohledem.
"Pověz mi jaké to je být upír, kromě toho, že jsi pořád sám, to už vím."
"Na to se těžko odpovídá, těžko se to vysvětluje. Jaké to je být člověkem?"
"Těžké. Život nestojí za nic."
"Alespoň trvá omezenou dobu. Můj život nestojí za nic zrovna tak, ale konce se jen tak nedočkám, pokud nebudu chtít spáchat sebevraždu."
"Spáchat sebevraždu? To můžeš? Takové ty věci jako stříbro, dřevěné kolíky, kříže, sluneční světlo, česnek, můžou tě zabít?"
"Hodně čteš, co?" zasmál se. "Kříže, svěcená voda a jiné náboženské věci jsou prostě jen náboženské věci, nijak mi nevadí. Česnek ne, prostě mi nevoní úplně stejně jako nevoní komukoli jinému. S kolíky je to složitější. Většinou to nevadí, protože se naše tělo dokáže hodně rychle uzdravit, ale pokud ti jím někdo roztrhne celé srdce na kousíčky, tak zemřeš. Stříbro je víceméně individuální. Někdo má na něj silnou alergii a umírá okamžitě při kontaktu, někdo má alergii slabší a někdo žádnou. Nejběžnější je ta slabší alergie, což znamená, že stříbro nám nedělá dobře, ale v normální koncentraci nemusí znamenat jistou smrt. Sluneční světlo je špatné. Nevzplaneme ani se neproměníme v popel a neodletíme, ale zeslabí nás natolik, že nemůžeme nikdy dojít daleko a příliš dlouhé vystavení se slunečnímu světlu končí smrtí. Zaručené způsoby, jak zničit upíra, jsou oddělit mu hlavu od těla nebo ho spálit. Tak a teď to všechno víš a jsi pro nás nebezpečná. Měl bych tě zabít dřív než stihneš uspořádat hon na upíry." Dokončil své vyprávění a pobaveně se uchechtl.
"Hmm, když jsem tak nebezpečná, tak bys mě měl asi co nejdřív proměnit. Je dost nepravděpodobné, že prozradím svoje vlastní tajemství." Znovu se pokoušela nenápadně zavést řeč na toto téma.

Aktualizace SB

29. září 2009 v 18:59 | Ape.in |  Blog
Jednou to přijít muselo. Důvod je jasnej - spousta lidí sem ani nechodí a mě nebaví tyhle lidi obíhat.
Pokud chcete bejt i nadále mými SB, tak se zapište. Nebudu z vás mámit jak často sem chodíte ani proč chcete bejt SB, ale domluvíme se na jedný věci. Pokud někdo měsíc nenapíše komentář a nebude k tomu mít důvod (třeba pozastavenej blog), automaticky mažu. Měsíc je dost dlouhá doba.
Jestli někdo neni na seznamu SB a chtěl by, tak se muže taky zapsat :)
Taky pls komentáře, který se netýkaj aktualizace SB pište do jinýho článku :)

4. kolo SONKniha

28. září 2009 v 15:36 | Ape.in |  Son-
Je tu už 4. kolo soutěže o nejlepší knihu. V minulém kole vypadla Renesmee Carlie Cullen a Tajné zápisky Georgie Nicolsonové od Louise Rennisonové, která získala 2 hlasy a vyhrála Dark-Princess s knihou Ritus (+ Sanctum) od Markuse Heitze, která měla 6 hlasů.


Mon@
Dóóóst dobrý... - Karen McCombieová
Anotace: Alice je třináctiletá anglická dívka, která řeší stejné problémy, jako snad všechny její vrstevnice na celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Vtipný text psaný formou deníčku.

Dark-Princess
Ritus (+ Sanctum) - Markus Heitz
Anotace: Dva muži, kteří znají jen jeden cíl. Kletba, která přetrvá staletí. Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámý netvor, který bestiálně zabíjí muže, ženy i děti. Co je to stvoření, které nedokáže zastavit žádný lovec? Král vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na bestii. Přitom se neustále setkává se záhadnou abatyší Gregorií. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom figurkami ve strašlivé hře, která neskončí ani po více než 200 letech...

Pája
Odkaz Dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr) - Christopher Paolini
Anotace 1. dílu: Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ...

Animka za bleskovku

27. září 2009 v 11:34 | Ape.in |  Diplomas
Dostala jsem takovej netradiční diplomek v podobě animace, dostala jsem ho od Natiska a moc děkuju ;)

LOCH (Ness) I

25. září 2009 v 20:42 | Ape.in |  Chemical Sheets
Tak mám za sebou tejden v laborce, přežila jsem, mám obě ruce :D Měla jsem laborky z organický chemie, začínaly v pondělí a končily v pátek. Byli jsme tam od 8 ráno do 5 do večera. Člověk prakticky ten tejden nejí, nepije a skoro nespí. Nejí, protože v laborce se nesmí jíst a když nestíháte, tak prostě na pauzu neni čas, s pitím je to stejný a když přijdete večer domu, musíte se podivat, co budete dělat druhej den a než doženete to jídlo a pití z celýho dne, tak je zas půlnoc a vy v 6 vstáváte, abyste tam mohli už v 8 stepovat. Je to hodně vyčerpávající to vám teda povim, ještě když celejch 8 hodin stojíte nebo pobíháte po laborce. Večer pak už chodíte jak důchodce a neopovrhli byste ani tou holí :D Mno to je nastínění situace. Byla sranda, chytli jsme uplně nejlepšího asistenta (tj něco jako učitel) z celýho tejdne a druhej asistent byl mlaďas jenom o pár let starší jak my, takže pohoda. V něděli jsme se spolubydlou Romčou uplně schýzovali, že nás vyhoděj hned první den, když nenapíšem vstupní test, ale naštěstí jsme žádnej ani nepsali.
První den jsme si vyslechli pár blábolů o bezpečnosti, stavbě aparatur a tak, dostali jsme zadání a mohli jsme dělat první produkt. Každej dostal uplně něco jinýho, takže jsme si nemohli skoro poradit, hrůza. Jako první jsem vyráběla N-fenylacetanilid a hned na začátku jsem to uplně podělala, ptž jsem si omylem vyhodila produkt a musela jsem začít znova xD Naštěstí to bylo po pár krocích.
V úterý jsem měla uplně největší krizi všech krizí, nic mi nešlo, na co jsem šáhla to jsem pokazila, pořád jsem musela volat asistenta, až na mě začal bejt Holakovskej (ten starší) naštvanej a Mario (ten mladší) ze mě musel mít asi pěknou srandu, ale ochotně mi asistoval. Mno ráno jsem dodělávala ten produkt z pondělka, pak jsem začala vařit fenyl-benzoát (4 hodiny se to prostě musí vařit a nemužete s tim nic jinýho dělat) a mezitim jsem začla dělat Grignarovo činidlo na další reakci, ale. Ale po pár hodinách mi bylo řečeno, že se na to mam vykašlat, ptž ještě nemam ten ethyl-benzoát, kterej na to nutně potřebuju, takže jsem musela začít všechno dělat od začátku až další den. Když tohle nevyšlo, pustila jsem se do furfuraloximu a mezitím jsem dodělávala ten ethyl-benzoát. Povedlo se mi v roztoku furfuralu rozpustit kus lžičky xD naštěstí jsem jí vytáhla docela rychle, takže pořád vypadá jako lžička :D Mno a samozřejmě když jsem měla ten furfuraloxim už hotovej a měla jsem ho na odparce, tak jsem zjistila, že jsem si omylem OPĚT vylila produkt a nechala si místo něj odpad xD Mno tim jsem Holakovskýho tak nasrala, že byl na mě naštvanej ještě druhej den a možná že je ještě teď. Takže práce, která mi zabrala asi 6 hodin v háji a já to musela dělat znova. Bylo mi uplně do breku, fakt den blbec.
Druhej den to Holakovskej samzřejmě vyprávěl všem, kdo za nim přišli a tlemili se u toho jak blbý, trapas prostě, připadam si jak největší idiot ještě teď. Ve středu byl suprovej den, všechno mi vycházelo, paráda prostě. Ráno jsem začla znova s tim Grignarem a s trifenylmethanolem, kterej na to navazuje (bez Grignarova činidla to nevyrobíte), pořád se tam něco zahřejvalo, přikapávalo nebo chladilo, takže jsem měla spoustu času dělat něco jinýho a dělala jsem při tom ten furfuraloxim. Co mi udělalo největší radost byl muj supervýsledek z plynový chromatografie ethyl-benzoátu, měla jsem čistotu 100%!!! Mario řek, že si to mam dát zarámovat, lol xD Romča ten den omylem postříkala Maria hadicí :D on se spíš postříkal sám, ptž jí vytáh a nevěděl, že je zaplá voda, mno schytal to slušně :D
Čtvrtek byl nudnej a nejvíc vtipnej zároveň. Nudnej proto, že jsem dělala destilaci vodní parou a neměla jsem nic jinýho na práci, takže jsem si sestavila aparaturu a dala si jí zkontrolovat od Holakovskýho - prej luxus, to mi udělal radost. Pak jsem to asi 6 hodin destilovala a ani po 6 hodinách to nebylo čistý, ale pak už jsem se na to vykašlala. Mezitim jsem myla nádobí a kecala s Romčou. Mno a o to vtipný se postarala Romča. Ta totiž potřebovala na něco Maria a běžela za nim, fakt běžela, s rukama nataženýma dopředu a volala při tom:"Já vás chci! Já vás chci!" :D A on chudák celej překvapenej se jí několikrát zeptal:"Vy mě chcete?" :D Brečela jsem smíchy :D a když pak byl u našeho stolu a chystal se odcházet tak mu ještě řekla:"Ale já vás ještě chci, já vás ještě potřebuju." :DDD Ale jak to řekla tak zapomněla, co po něm chtěla :D
V pátek jsme psali písemku, docela hnusnou, Holakovskej řek, že se nad tim budou v hospodě tlemit xD Mno a samozřejmě jí mam celou blbě, Mario řek, že jsem u něj klesla, když nedokážu napsat vzorec N-fenylacetanilidu :D Pak jsme předávali stůl, já ještě dodělávala ten trifenylmethanol a šli jsme domu.
Ten tejden byl vyčerpávající, vtipnej, trapnej a všechno dohromady. Cejtim se hrozně blbě a jako uplnej debil, že fakt nic neumim a za ty všechny chyby, co jsem tam udělala bych se nejradši zahrabala, ale zas na druhou stranu by neměli čekat, že budu všechno umět, když jsem to dělala poprvý. Ale zážitky máme suprový, pokaždý, když si na něco vzpomenu, se začnu telmit :D

aparatury na přípravu Grignarova činidla
ještě nezapojená aparatura na destilaci vodní parou
vakuová destilace v digestoři

Hladomor v Africe

22. září 2009 v 17:30 | Ape.in |  Others
Tohle je hodně neveselý téma, ale lidi by ho měli přestat ignorovat. Psala jsem tenhle článek asi před 3 lety jako referát a tekly mi slzy z očí.

Podle ochránců lidských práv a humanitárních pracovníků je situace kritická. Jedním z hlavních problémů je i fakt, že na obrazy hladovějících Afričanů jako kdyby si lidé z vyspělých států žijící v blahobytu a přepychu zvykli. V Nigeru, druhé nejchudší zemi na světě, hrozí více než třem milionům lidí smrt hladem, protože mezinárodní společenství nevyslyšelo prosby o pomoc. Dárci se bojí, zda jsou jejich peníze používány na správné účely. Ukazuje se, že francouzsky či portugalsky mluvící oblasti jsou na tom hůř než anglofonní státy.
V současné době je spousta kampaní, které usilují o to, aby bohatší státy státům chudým odpustily dluhy, což by mělo pomoct Africe v cestě kupředu. První sobotu v červenci 2005 proběhl na podporu států trpících hladomorem a bídou projekt Live 8, který zorganizoval hudebník Bob Geldof pár dní před setkáním vrcholných představitelů zemí G 8. Koncert těch největších hvězd pop-music současně probíhající v několika městech po celém světě měl na problémy Afriky upozornit a donutit vyspělé státy, aby zrušily dluhy afrických zemí a poskytly jim pomoc v daleko větší míře. Systém zemědělství je nutné reformovat, aby v budoucnu nebyl tak zranitelný. Afrika však nadále zůstává poněkud v pozadí.

K zemím, kde řádí největší hladomory, patří Malawi, Zimbabwe, Zambie, Angola, Etiopie, Keňa, Súdán, Niger a další.

Nedostatek jídla
Milióny dětí v Africe trpí hladem. Mají pouze jedno jídlo denně, a mnohé jsou nuceni jíst trávu, semena a kořeny. Nezřídka dochází k případům, kdy lidé umřeli po požití jedovatých rostlin, které konzumovali, aby zmírnili svůj hlad. Každý ze dvou lidí v jižní Africe je nemocný z důvodu nedostatečné stravy. Sedm z deseti lidí v Malawi žije v chudobě. Více jak tři miliony dětí v Malawi nemá skoro co jíst. Jedno dítě ze čtyř se nedožije svých pátých narozenin. Čtyřicet procent dětí, tedy asi jeden milion, trpí nějakým druhem podvýživy.

Většina lidí umírá proto, že jejich organismus je zesláblý hladem a nedostatkem vody. Lidé umírají na naprosto banální nemoci, protože organismus nevydrží třeba ani chřipku, která je kupodivu také rozšířenou nemocí v Africe. Lidé přímo umírají z toho, že nemají vodu nebo potraviny. Nemají obydlí, kočují, táhnou, rozbijí ležení, potom když už nemají vodu nebo trávu se musí hnout dál, na další místa, a ti, kteří nemají sílu stát, ti tam zůstanou ležet opuštěni. Většinou jsou to staří lidé, nebo děti. Bohužel tam dochází v poslední době k té strašlivé selekci dětí, kdy rodiny, které mají mnoho dětí, přestanou jedno z nich krmit. Hlad postihuje nejvíce staré lidi a děti.

Třicet až šedesát tisíc lidí především ve střední a jižní Africe zemře denně v důsledku extrémní chudoby a z toho dvacet pět tisíc jich zemře hlady. Denně! Hladomor nepřináší jen nemoci, ale také ozbrojené konflikty. Kmeny útočí proti sobě a dělají nájezdy, přitom si kradou stáda velbloudů, krav a koz. Ženy každý večer celé měsíce vaří svým dětem před spaním polévku z kamení. Recept je jednoduchý. Do kotlíku vlijete vodu, přidáte kameny a trochu hlíny a začnete vařit. Jak z kotlíku začne stoupat pára, v dětech vzroste naděje, že tento večer se snad konečně najedí, a ukolébány sladkým snem rychleji usnou. Pokud se jim usnout nepodaří, ženy rozlévají "polévku" do misek a děti z posledních sil pijí teplou vodu. Problémy jim činí i samotné polykání, protože po týdnech téměř naprostého půstu nemají dost sil. Jsou schopné ujít sotva pár kroků a skoro celý den proleží pod plachtou stanu, který jim slouží jako příbytek. Na jazyku jim zůstává pachuť a mezi zuby jim skřípe písek. Mouchy a komáři jim posedávají okolo očí, avšak odehnat je by bylo příliš namáhavé a spotřebovaly by na to poslední zbytky energie, kterou beztak nemají. Jejich jediným cílem je přežít, ovšem pud sebezáchovy z nich pomalu vyprchává a jejich naděje na záchranu je mizivá. Jídlo prostě není.

Lidé tu přežívají pouze díky kořínkům, listům a humanitární pomoci. Africké matky se lidem, kteří přijeli pomoct, pokoušejí dát své dítě a se slzami v očích je prosí, aby se o ně postarali, protože v Africe by zemřelo. Muži se z téhož důvodu snaží prodat za pár drobných své vyhladovělé manželky i s dětmi. Jestliže se nedostanou někam, kde jsou potraviny samozřejmostí, jejich šance na život je mizivá.

Voda
Většina z nás bere čistou vodu jako samozřejmost. Otočíme kohoutkem, začne téct voda a my víme, že je bezpečné ji pít.
To však není případ pro mnoho afrických dětí. Děti často musí každé ráno ujít míle, aby načerpaly vodu ze studní v jiné vesnici. Pitná voda není vždy čistá, a tak hodně dětí trpí průjmem a jinými nemocemi získanými pitím závadné vody.
Etiopie je nejvíce zasaženou zemí, kde má přístup k čisté a nezávadné vodě pouze čtvrtina populace.
V Tanzanii stráví děti průměrně dvě hodiny denně na cestě pro vodu, ačkoli některým z hodně odlehlých oblastí to může trvat i sedm hodin denně.

Příčiny
Začalo to tím, že v mnoha částech země sežrala úrodu sarančata - veškerou úrodu. Poté následovalo sucho, které situaci ještě zhoršilo. Obrovská sucha, povodně a chudoba způsobují krizi v afrických zemích a lidé nemají dostatek jídla. V Africe jsou pravidelné takzvané dlouhé deště, které nastávají v březnu a trvají do května, a ty už čtyři roky za sebou nepřišly. Hlad způsobuje nejen sucho, chybějící hnojiva a semena, ale také devastující epidemie AIDS. Např. v Keni je asi 15 procent HIV pozitivních obyvatel. Jen v Keni umírá každý den 650 lidí na AIDS. Každý den.

Řešení
Podle ochránců lidských práv a humanitárních pracovníků je situace kritická. Jedním z hlavních problémů je i fakt, že na obrazy hladovějících Afričanů jako kdyby si lidé z vyspělých států žijící v blahobytu a přepychu zvykli. V Nigeru, druhé nejchudší zemi na světě, hrozí více než třem milionům lidí smrt hladem, protože mezinárodní společenství nevyslyšelo prosby o pomoc. Dárci se bojí, zda jsou jejich peníze používány na správné účely. Ukazuje se, že francouzsky či portugalsky mluvící oblasti jsou na tom hůř než anglofonní státy.

V současné době je spousta kampaní, které usilují o to, aby bohatší státy státům chudým odpustily dluhy, což by mělo pomoct Africe v cestě kupředu. První sobotu v červenci 2005 proběhl na podporu států trpících hladomorem a bídou projekt Live 8, který zorganizoval hudebník Bob Geldof pár dní před setkáním vrcholných představitelů zemí G 8. Koncert těch největších hvězd pop-music současně probíhající v několika městech po celém světě měl na problémy Afriky upozornit a donutit vyspělé státy, aby zrušily dluhy afrických zemí a poskytly jim pomoc v daleko větší míře. Systém zemědělství je nutné reformovat, aby v budoucnu nebyl tak zranitelný. Afrika však nadále zůstává poněkud v pozadí.


Tak co na to říkáte?

One Republic - All Fall Down

20. září 2009 v 14:32 | Ape.in |  Songbook

Tuhle kapelu vubec neposloucham, ale tahle písnička se mi prostě líbí :) Překlad opět můj :)


New Moon - trailery sestříhané do 1

18. září 2009 v 16:58 | Ape.in |  Movies, TV Series & Videos
Jestli se těšíte na New Moon a milujete Twilight, tak tohle prostě musíte vidět :) Už aby byl listopad.


Ty chmatáku, nakopu tě do prdele xD

17. září 2009 v 19:35 | Ape.in |  Dear Diary
Tak mam za sebou první tejden ve škole, přestěhovala jsem se ... Zkrátka je toho hodně a já vubec nic nestíham. Pondělí bylo šíleně nudný, málem jsem v tý škole chcípla a to jsem měla asi do 5, mno hrůza prostě. Středa byla nejvíc funny. Celej den jsem měla cvika a ještě ke všemu jsem dostala na středu samý vtipný kantory, takže se budu asi každou středu třískat smíchy. Měla jsem do 7, ze školy jsem se vrátila až po 8., mno děs. Ale sranda byla. Měla jsem první tělák, chodim do posilky jako loni, a co bylo nejlepší - učitel přišel asi o 20 minut pozdějš a byl ožralej, uplně na mol. Hned jsme se tam s nim začli s kámoškou bavit, všichni zas koukali o čem se bavíme, lol :D No to nic neni pak se tam začal před kámoškou převlíkat, já to neviděla ptž jsem byla daleko :D A jak byl ožralej tak nemoh sundat kalhoty, nakonec stáhnul i trenky a s velkou námahou se nasoukal do kraťasů, no lol prostě :D
Jinak jsem teda změnila adresu a místo v Holešovicích bydlim o 3 Prahy dál v Kunraticích. Bydlim na koleji Volha na Jižnim Městě v 10. patře a je tam uplně mazec výhled na Prahu :) Mno ale co jsme chytli za spolubydlící to jste v životě neviděli. Já s kámoškou jsme na jednom pokoji a na vedlejšim jsou 3 holky - 2 jsou v pohodě a jedna je taková drzá kráva. Už první den jsme jí začli nesnášet. Včera asi kolem 11. večer přišla k nám do pokoje a začla na nás řvát, že jedna z nás ráno odcházela brzo a práskla dveřma a cituji "okradla jí o půl hodiny spánku". Pane Bože to je ale tragédie!!! Byla jsem to já no, ale ty dveře nejdou zabouchnout potichu a navíc to bylo poprvé, bydlíme tam 4 dny. Spustila na nás přednášku o tom jak správně zavírat dveře ... No prostě pěkná ... Za tu dobu nám udělala už takovejch věcí, že by to bylo aspoň na 3 články a určo o ní ještě uslyšíte. BTW jmenuje se Hanka (Hoňka xD) a je to prvačka, tak nvm co si jako vyskakuje na starší.
Jinak hláška tejdne:"Ty chmatáku, nakopu tě do prdele." :D Dělala jsem si test na facu a tohle byla jedna z možnejch odpovědí a nám s kámoškou se to tak zalíbilo, že to teď řikáme pořád a ona to píše klukům na skypu :D no lol.
Zejtra jdu k zubaři, vubec se mi nechce. A příští tejden mam laborky z organiky, tak tu budou jenom ňáký přednastavený články ptž nebudu vubec stíhat. Pak vám řeknu jaký to bylo :)

Layout - Reveal your secret

15. září 2009 v 13:25 | Ape.in |  Free Layouts
Podzim klepe na dveře :) Tenhle lay je v podzimních barvách, dokonce kombinace zelený a hnědý, což jsou moje hodně častý layoutový barvy. Téma je vlkodlačí. Myslim, že blend mluví za vše. A název v překladu zní: Odhal svoje tajemství :) Proč by se vlkodlaci měli pořád skrývat, ted je pro ně přece vhodná doba se přiznat. Jsou totiž oblíbení jako snad nikdy předtím :)


3. kolo SONKniha

13. září 2009 v 11:34 | Ape.in |  Son-
Začíná už třetí kolo soutěže o nejlepší knihu. V minulém kole vypadla ~Lady.Diam[o]nd* s Twilight Sagou od Stephenie Mayer, která měla 2 hlasy a vítězem 2. kola se stala Pája s knihou Odkaz Dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr) od Christophera Paoliniho s 11 hlasy.

Ve třetím kole soutěží:

Tajné zápisky Georgie Nicolsonové - Louise Rennisonová
Anotace: Tajných deníky těžké puberťačky Georgie Nicolsonové (díly - On je fakt boží, To se mi snad zdá, Je to na draka!, Zmlkni, mozku!). Co v zápiscích najdete? Především její úporný boj s beďary, velikým nosem, hroznou ošklivostí a taky vám vylíčí všechny trable, které zažívá s malou sestřičkou Libby, nemožnými rodiči, kocourem Angusem, kamarádkami či sadistickými učiteli a spolužáky ve škole. Knížka, která rozhýbe bránice.

Mon@
Dóóóst dobrý... - Karen McCombieová
Anotace: Alice je třináctiletá anglická dívka, která řeší stejné problémy, jako snad všechny její vrstevnice na celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Vtipný text psaný formou deníčku.

Dark-Princess
Ritus (+ Sanctum) - Markus Heitz
Anotace: Dva muži, kteří znají jen jeden cíl. Kletba, která přetrvá staletí. Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámý netvor, který bestiálně zabíjí muže, ženy i děti. Co je to stvoření, které nedokáže zastavit žádný lovec? Král vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na bestii. Přitom se neustále setkává se záhadnou abatyší Gregorií. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom figurkami ve strašlivé hře, která neskončí ani po více než 200 letech...

Pája
Odkaz Dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr) - Christopher Paolini
Anotace 1. dílu: Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ...
Kdo chce pište si o hlásky ode mě, zase si budu hrát na Pražáka, takže počítam, že se tam dostanu na víc připojení :D

Pohádka o Emo Karkulce

11. září 2009 v 15:25 | Ape.in |  Others
Narazila jsem na netu na takovou "lehce" upravenou verzi pohádky O červené Karkulce. To si fakt musíte přečíst xD prostě LOL. Je to dost dlouhý, ale fakt to stojí za to.
Dej si pozor, milé děvče, Vlk Metalista zase se plíží lesem!

Žila, byla, jedna malá holčička, která pořád nosila vlasy do půl obličeje, žiletky po kapsách, tričko s nápisem ICH LIEBE BILL UND ICH MÖCHTE STIERBEN a hlavně křiklavě zelenou kapuci, pročež jí všichni neříkali jinak než Emo Karkulka. A tuto holčičku jednou její maminka, která holdovala ženské kulturistice a mazala si steroidy i na chleba, poslala za les k babičce.
"Jdi, Karkulko, babičce došlo hulení, tak jí tady posílám něco z naší zahrádky."
A aby to děvče jedno nezdárné nezapomnělo, rovnou jí vrazila dva levé háky.

Inu, sotva se rozmilá Karkulka probrala z knockoutu, strčila si do uší sluchátka, zapnula empétrojku s My Chemical Romance a vyrazila vstříc lesu, který už z dálky duněl, neboť jím zrovna kráčel Vlk Metalista s obrovským magičem na rameni. Sotva vlk spatřil Karkulku, které se tričko napínalo pevným poprsím a zpod malé červené sukénky jí čouhaly dvě nohy obdařené sexy stehny, přestal výt do rytmů Judas Priestů a celý nadržený se dal po Karkulčině stopě.

Karkulka nic nevnímala, točila na prstu košíčkem, vrtěla při chůzi svůdnou prdelkou a představovala si, jak je objímana Gerardovými pořezanými pažemi. Vlk, plížící se celý upocený za ní, se sice snažil být nenápadný jako americký nindža, ale jeho smrtících 200 decibelů ho prozradilo.
"WTF?" řekla Karkulka, vytáhla špunty z uší a otočila se na slintajícího vlka.
Překvapený vlk se zatvářil asi jako Ozzy po incidentu s netopýrem.
"Ehm, ahoj děvčátko, kampak máš namířeno?" pokusil se o co nejněžnější tón, jakého byl jeho ochraptělý hardrockový hlas schopen.
"Ále, jdu za babičkou, došel jí fet, dvojtečka a tři uvozovky," odpovědla mu Emo Karkulka.
"Á, copak to máš v košíčku," začenichal Vlk Metalista a už bral do své špinavé pazoury lístky konopí.
"Necháš mi to hulení! Ještě bys z toho měl břicha bolení!" zarecitovala Karkulka, názorně vlkovi předvedla, co okoukala z Walkera Texas Rangera a dala se na útěk.
Sotva vlk rozdýchal tu sérii kopů s otočkou, postavil se, pohlédl na rozflákaný magič a zařval, že by Dickinson záviděl: "Karkulko! Sežeru tvá játra!" Pak si flusl do dlaně, udělal na hlavě Travoltu a vyrazil.

Karkulka zastihla babičku na zápraží před domem, jak si čte časopis Strážní Kadibouda.
"Představ si, dcérečko," ozvala se rovnou babička, aniž rozlepila toluenem zarudlé oči, "jak si žijí v jiných pohádkách... Třeba Perníková chaloupka! Ta bába jedna má celou chalupu z perníku! Představ si toho pervitinu, to bych mohla být v rauši po zbytek života..." a babička si mlsně olízla zelené rty.
"OMG," řekla vnučka a odkopla plechovku s ředidlem, "ty sis zase dneska dala do těla, viď babčo, dvojtečka pomlčka velké dé."
"Bob Marley 4ever," zasípala babička a padla v bezvědomí k zemi.
"ROFL," poznamenala Karkulka, načež se rozhrnulo křoví a na scénu vstoupil Gangsta Myslivec, který se vyznačoval XXXL kalhoty až u kolen, kolébavou chůzí a zlatým řetězem tak těžkým, že chodil zásadně shrben. Zamáchal rukou, obrátil si kšiltovku dozadu a zarapoval: "Héj, bič, votz ap vyt óld bič, fak?"
Karkulka se podívala na frikulína a řekla: "Mrtě se zešlehala a teď fibriluje, dvojtečka uvozovka. Nemáš s sebou náhodou defibrilátor?"
"Yeah, bejby, nou det tajp of šit... Ónly fakin autoetery fróm maj mega kůl big gangsta kár..."
Načež nigga myslivec skočil ke svému lowrideru s pekelně odpruženou soustavou, otevřel kapotu, z motoru se vyvalil dým, jako by místo chladicí kapaliny používal vodku a už vytahoval akumulátor.

Zatímco vyhulenci resuscitovali sjetou důchodkyni, vlk se plížil lesem, z náhradního walkmana poslouchal AC/DC a máchal do rytmu hlavou, až mu povlávaly uši. Trojici kulturních odpadlíků nalezl zrovna v situaci, kdy gangsta myslivec dostal výboj z autobaterie, takže předváděl nejvíc cool break dance svého hipperského života a Karkulka jen tak ze cviku bezdůvodně brečela a gelovala si vlasy.
"DIE BITCH!" zahulákal Vlk a rozevřel tlamu plnou strašidelně zanedbaných zubů.
"Šat ap, eshoul, fak jů niga!" vykřikl Myslivec, postavil se, otočil kšiltovku a dal vlkovi jasně najevo, že jeho kalhoty jsou proklatě nízko. Začal nerovný boj mezi člověkem a zvířetem.
"Pís, nou vór," ozvalo se náhle z chaloupky a ven vylezl Karkulčin dědeček, obut pouze v sandálích, s batikovaným tričkem a pampeliškovou čelenkou kolem hlavy, očividně se chystajíc na Woodstock II.
Vlk a Hajný se po sobě podívali, okamžitě zanechali sporu a společnými silami šli zmasakrovat hippíckého dědu. Volné chvíle využila Karkulka k tomu, aby konečně zapojila elektrody na správná místa (plus na levou a mínus na pravou babiččinu bradavku) a defibrilovala stařenku. Té se to však natolik zalíbilo, že se i s autobaterií zavřela do kozího chlívku, kde do sebe tak dlouho pouštěla elektrošoky, až se baterie vybila, načež bába vyběhla do lesa a řvala na všechny kolem sebe: "Poprvé po padesáti letech zase pořádný orgasmus!"
A paní kněžna, která zrovna stála u okna, řekla: "Šťastná toť žena..."

Náhle se ozvalo brumlání, jaké může vydávat jen Harley & Davidson a před chaloupku přijel vlasatý dlouhán v drsňáckém ohozu.
"Ghost rider?" vydechla Karkulka, tak překvapená, že zapomněla dodat smajlíka.
"Houby Ghost rider, Lorenzo Lamas!" zamručel chlap. "Co se to tu děje, bejby?"
"Ale, v chaloupce se navzájem řeže banda dementů...
"To se na to teda podívám!"
Načež Lorenzo vjel do chaloupky, tam prudce přidal plyn, načež se mu mašina postavila na zadní a prudce točící přední kolo zmasakrovalo hlavy Myslivci, Vlkovi i Dědečkovi.

Lorenzo vyjel ze dveří.
"Nasedni, bejby," přikázal Karkulce a plácl ji po zadečku.
"Čí je to motorka?" zeptala se Karkulka, když nasedala.
"To není motorka, bejby, to je chopper."
"A čí je to chopper?"
"Ze... Teda vlastně můj!" ušklíbl se Lorenzo, nasadil černé brýle, vytúroval motor a vyrazil vstříc západu slunce, aby mohl v nejbližším křoví Karkulku zneužít.

Autor: Amthauer

Hra s Edwardem

8. září 2009 v 14:40 | Ape.in |  Others
Na stránce superhry.cz můžete najít hru, ve které si nalíčíte a obléknete svého Edwarda, vyberete mu účes a tak :)
Odkaz na hru najdete tady
Je to taková blbost, ale na zabití několika minut docela dobrá xD

Tears don't fall - Bullet for my Valentine

7. září 2009 v 17:52 | Ape.in |  Songbook
Tahle písnička mě už rok každý ráno úspěšně budí :) Nejdřív ještě ze sna slyšíte příjemný intro a po 20 vteřinách, kdy už se stihnete jakž takž probrat, to přestane zpěváka bavit a zařve na vás ať už se koukáte hnout :D No dobře zařve "Let's go!" Mno a díky tomu řevu radši vstanete, protože to by probudilo i mrtvýho a vy samozřejmě nechcete budit zbytek domácnosti ptž by vám to pak dali pěkně sežrat :D mno a když přečkáte řev (což se docela dá, když se vám chce strašně spát xD) tak vám zas zpěvák začne zpívat, že vás pozoruje jak spíte :D docela tématická písnička. Bullet for my Valentine jsou docela neznámí a jestli se vám zdá tahle písnička uřvaná, tak vás mužu ujistit, že patří mezi ty nejmíň uřvaný z celýho alba (The Poison) i celkově ze všech písniček týhle kapely.Moonlight

6. září 2009 v 17:46 | Ape.in |  Movies, TV Series & Videos
Nedávno jsem dokoukala seriál Moonlight a úplně mě nadchnul. Je to vlastně taková upíří detektivka. Hlavní postavy jsou upír - soukromý detektiv - Mick St. John a reportérka Beth. Postupně se dozvídáte, že Micka proměnila o svatební noci jeho manželka Coraline, která pak unesla dítě - malou Beth - aby získala Micka zpět. Mick Beth zachránil a od té doby na ní dohlížel až se jednoho dne setkali. Od toho dne spolu pak začali pracovat na případech, vidíte, jak to mezi nimi jiskří a prostě jim musíte fandit. Všechno je samozřejmě komplikované, protože Beth má přítele a Mick nikomu moc nevěří od událostí s Coraline.
Seriál má pouze 16 dílů, byla natočená jenom jedna série, což je podle mě hrozná škoda, protože jsem si ho stihla zamilovat a už teď mám docela absťák.
Co se mi taky líbilo byla hudba, díky Moonlight jsem objevila spoustu hezkých písniček.
Všechny informace o Moonlight naleznete na stránce moonlight.filmografie.cz a online se na něj můžete podívat tady. Dopuručuju :)

Muj rozvrh na zimní semestr 09

4. září 2009 v 15:30 | Ape.in |  Dear Diary
Asi 14 dní jsem řešila rozvrh, bylo to fakt na zabití a víte co? Ještě ho nemam dořešenej. Chyběj mi tam 2 předměty, ale ty si musim dozapsat až budu chodit do školy.
Abyste to pochopili (ono to pochopit nelze, ale nevadí). Každej si sestavuje svuj vlastní rozvrh, nedělaj to za vás ani učitelé ani ředitel školy, nikdo, nikoho to nezajímá, nikdo se o vás nestará. A aby toho nebylo málo, tak samozřejmě sestavěj výuku vašich předmětů pokud možno tak, aby se vám to co nejmíň hodilo. A vy si pak z těch šílenejch termínů musíte složit něco čemu by se dalo řikat rozvrh, tak aby vám to aspoň trochu sedělo.
Někdy před těma 14ti dněma se objevil na netu rozpis všech předmětů (třeba aj se učí v pondělí tehdy a tehdy, v úterý tehdy, ve středu tady a tady ... chápete ne) Udělala jsem si z toho rozpisu luxusní rozvrh, fakt se mi líbil, měla jsem z něj radost a tak. Jenže jsme chtěli bejt s kámoškou spolu a ona měla rozvrh sestavenej uplně jinak, takže jsem vymyslela další 3 varianty, jak bych si to mohla napsat. Ale pak někoho na vyšších místech napadlo, že by nám v tom mohli udělat trochu bordel a celej ten rozpis předmětů změnili, takže jsem celej rozvrh musela dělat znova a tentokrát nebyl krásnej ani úžasnej, byl strašněj. Spoustu věcí poškrtali, dali mi na většinu předmětů povinný termíny, no supr prostě. Všichni jsme byli naštvaný, nic vás nevytočí tolik jako když vám změněj rozvrh na mnohem horší a vy musíte přemejšlet, kam se vám ten zbytek předmětů, kterej si mužete zvolit sami, hodí.
Když jsem měla teda 6. variantu rozvrhu a čekala jsem že 1.9. si ho budu moct zapsat na pevno, tak mi přišel mail ze školy, že je problém na serveru a přihlašování k rozvrhu se posouvá a nikdo neví na kdy. V dalšim mailu o pár dní pozdějš mi oznámili, že přihlašování bude 4.9. v 10:00. To by bylo všechno hrozně hezký, kdybych nevstala kvůli tomu v 8 ráno a nečekala do 1 než to zprovozněj. VŠCHT se asi nachází v jinym časovym pásmu, když 10:00 je podle nich 13 něco. Na stránce, kde jsme se měli přihlásit se objevovalo něco staršně divnýho, kamarád mi vysvětlil, že celej web asi stáhli a něco na něm upravujou.
Po všech útrapách jsem se teda přihlásila na rozvrh a kvůli jejich debilní pevný angličtině si musim dál laborky z fyziky na pondělí, kde se mi krejou s podnikovou ekonomikou, zabít fakt. Dělejte zázraky s rozvrhem, když si musíte nechat jeden den celej volnej kvůli laborkám z anorganický chemie ... Vtipný taky je, že celý to přihlašování jsem dokončila až někdy ve 3, protože to padalo a nenačítalo se to a pořád jsme s kámoškou řešili, kam narvat ty laborky z fyziky, prostě samej problém.

Mužete se jen tak pro zasmátí mrknout na printscreen toho mýho superrozvrhu, nedá se v tom moc vyznat. Ještě neni uplně jistej, budu se snažit přesunout aj a dát si místo ní laborky z fyziky, ale uvidíme, jestli mi to projde :) V úterý nemam volno, abyste si nemysleli, ale musim tam mít díru ptž budu mít laboratoř anorganické chemie II od 8:00 do 17:00, docela mazec 8 hodin stát na nohou xD Aby toho nebylo málo tak v těch dírách ráno a odpoledne po škole budu chodit dobrovolně do laboratoře zkoumat, ale o tom někdy jindy (je to tajný, pššššt xD) :)
BTW: Tuhle hrůzu s rozvrhem musim snášet každej půl rok xD

Odkaz na muj super-rozvrh, kliknutím zvětšíte :)

Půlnoční cesta - 5. díl

4. září 2009 v 13:58 | Ape.in |  Writings
Když ji znovu postavil na zem, dívala se na starý, majestátně vypadající dům, který obklopovala zarostlá a neudržovaná zahrada. Nebyli tu záhony s květinami, jen několik stromů a pár keřů růží. Prošli po dlážděné cestě k domu. Arthur odemkl dveře a když vešli zase je za nimi zamkl. Celý vnitřek domu byl vybavený starožitným nábytkem, o tom, že se nachází ve 21. století, informovala pouze nejmodernější velmi drahá elektronika.
"Páni," vydechla Stella. "Tak takhle vypadá upíří doupě? Je to jako bych se ocitla v nějakém filmu, ty starožitnosti musely být drahé, co?" Prošli halou do obývacího pokoje.
"Ve skutečnosti ani ne," zasmál se. "Víš co je zajímavé na nábytku?" Zavrtěla hlavou.
"Když ho koupíš, je nový a moderní, po nějakém čase se stane vyšlý z módy a když ještě pár desítek let počkáš, najednou je z něj starožitnost a má velkou cenu," pronesl pobaveně.
"Takže všechno tady je původní? To vypadá jako promyšlená strategie, jak ušetřit za starožitnosti," usmála se.
"No tak nějak, vlastně je to spíš o tom, že většina obchodů s nábytkem není ochotná přivézt ti zboží třeba o půlnoci. Pojď, ukážu ti zbytek domu." Vedl ji z obývacího pokoje přímo do kuchyně. "Mmmm, kdybys měla hlad, tak tu někde možná něco najdeš, mám tu takové kulisy, pro případ, že by někdo náhodou přišel, ale nemám přehled o jejich stáří. Pravděpodobně je už všechno nepoživatelné, ale čaj je v tamhleté skříni."
"Jsi vážně samotář, že jo?"
"Když jsi upír, nic jiného ti nezbývá, nemáš žádnou rodinu, žádné přátele, udržovat vztahy s živými je příliš obtížné, když nestárneš ..."
"Jak dlouho tady bydlíš?"
"Asi 5 let, vždycky se po nějaké době musím odstěhovat." "Kvůli utajení," dodal. "Je to všechno hrozně složité."
"Takže máš takových hle domů víc?" vykulila oči.
"Jenom 3. Když v nich nejsem, tak je pronajímám. Docela mi ty peníze stačí k životu, nemám příliš velkou spotřebu." usmál se na ni. Vyšli po schodech a ocitli se v místnosti, která vypadala jako pracovna. Byla plná všemožných knih různých autorů i žánrů. Stella k nim přistoupila blíž a četla si názvy z jejich hřbetů.
"Dante, Shakespeare, Tolstoj, Zola, Poe, Tolkien, Rowlingová ... Páni ty jsi zásobenější než městská knihovna."
"No jo, trvalo to roky než jsem vytvořil takovou sbírku, ale dřív jsem ve volném čase neměl moc co dělat. Teď s internetem už je to lepší."
Další pokoj byla ložnice, uprostřed stála obrovská dubová postel, byly tu skříně na šaty a velká komoda a na stěně viselo zrcadlo. Stella se postavila před něj a prohlížela si svůj odraz.
"Vidíš se v zrcadle?" zeptala se. Postavil se za ní a pobaveně jí odpověděl otázkou: "A vidíš mě v něm ty?"
"Jo, promiň jsem hloupá."
"To je v pořádku, lidé si vymysleli tolik mýtů, že už se ani ničemu nedivím. Poslyš můžeš se vyspat tady, já už musím jít."
"Kde budeš spát ty?"
"Já? Na půdě. Přímo nad tebou. Tak dobrou noc." Chystal se vyjít z pokoje když na něj zavolala: "Počkej! Ani ses mi nepředstavil."
"Promiň, jsem Arthur," omluvně se usmál.
"Dobrou noc, Arthure."
"Dobrou."
Dívala se za ním dokud nezmizel ve vedlejším pokoji a potom se posadila na postel.

Diplomky pro Reniinku-Rose za SONK

3. září 2009 v 14:18 | Ape.in |  Diplomas
Tady jsou diplomky pro Reniinku-Rose za účast a za 6. místo v soutěži o nejlepší knížku :) Doufám, že se budou líbit, děkuju, že ses zůčastnila ;)


Diplom za bleskovku

2. září 2009 v 15:11 | Ape.in |  Diplomas
Dostala jsem diplomek za bleskovku od Reniinky-Rose, moc děkuju :-*


2. kolo SONKniha

2. září 2009 v 14:21 | Ape.in |  Son-
Máme tady 2. kolo soutěže o nejlepší knihu. V minulém kole vypadla Reniinka - Harry Potter - J.K. Rowlingová se 4 hlasy a absolutním výtězem 1. kola se stala Renesmee Carlie Cullen - Tajné zápisky Georgie Nicolsonové - Louise Rennisonová s 19 hlasy.

Ve druhém kole soutěží:

Twilight Saga - Stephenie Mayer
Anotace 1. dílu: Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, ani Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.

Tajné zápisky Georgie Nicolsonové - Louise Rennisonová
Anotace: Tajných deníky těžké puberťačky Georgie Nicolsonové (díly - On je fakt boží, To se mi snad zdá, Je to na draka!, Zmlkni, mozku!). Co v zápiscích najdete? Především její úporný boj s beďary, velikým nosem, hroznou ošklivostí a taky vám vylíčí všechny trable, které zažívá s malou sestřičkou Libby, nemožnými rodiči, kocourem Angusem, kamarádkami či sadistickými učiteli a spolužáky ve škole. Knížka, která rozhýbe bránice.

Mon@
Dóóóst dobrý... - Karen McCombieová
Anotace: Alice je třináctiletá anglická dívka, která řeší stejné problémy, jako snad všechny její vrstevnice na celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Vtipný text psaný formou deníčku.

Dark-Princess
Ritus (+ Sanctum) - Markus Heitz
Anotace: Dva muži, kteří znají jen jeden cíl. Kletba, která přetrvá staletí. Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámý netvor, který bestiálně zabíjí muže, ženy i děti. Co je to stvoření, které nedokáže zastavit žádný lovec? Král vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na bestii. Přitom se neustále setkává se záhadnou abatyší Gregorií. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom figurkami ve strašlivé hře, která neskončí ani po více než 200 letech...

Pája
Odkaz Dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr) - Christopher Paolini
Anotace 1. dílu: Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ...

Kdo chce hlásek ode mě? :)