Listopad 2009

1st Anniversary

29. listopadu 2009 v 21:41 | Ape.in |  Blog

Včera to byl právě rok, co jsem založila tento blog.
Při této příležitosti vám řeknu něco, co asi nevíte. Něco z historie tohohle blogu :) Původně to měl být blog zaměřený na upíry. Z velké části mě k tomu vedlo moje nadšení ze Stmívání, ale taky jsem velká fanynka Anne Rice a všeho, co se týká upírů. Měla jsem v hlavě představu, jak bude blog vypadat, co tu bude a tak, začala jsem překládat knížku The Vampire Lestat od Anne Rice a chtěla jsem tu ten překlad zveřejnit. Ale protože jsem byla totální blogový začátečník, tak se mi moje plány nedařilo realizovat a začalo to tu čím dál tím víc upadat. Koncem května, když jsem se musela učit, jsem hledala všemožné výmluvy, abych se tomu vyhla a tak jsem se vrátila k blogu. Rozhodla jsem se, že se mu budu opravdu věnovat, udělala jsem pořádný design, nabrala SB a rozhodla se změnit zaměření. Od té doby to tady funguje tak, jak to tady funguje. Někdy se mi chce a někdy se mi nechce, ale jsem ráda, že jsem ten blog nezrušila a doufám, že to ani nikdy neudělám.
Děkuju všem za přízeň a že jste to se mnou vydrželi :)

New Moon

26. listopadu 2009 v 17:47 | Ape.in |  Dear Diary
Tak mam zas jednou historku :) Jak už asi víte, vyhrála jsem lístky na Nový měsíc, ale všechno neběželo tak hladce, jak se původně zdálo.
Bylo to na pondělní předpremiéru, ale když jsme tam s kamarádkou přijely, tak nám řekli, že Evropa 2 tam žádné rezervace nemá a že máme počkat na někoho od nich. Stálo nás tam cca 14, všichni totálně naštvaný, nějaká pani se snažila dovolat do rádia, ale tam jí řekli, že ta pani, co to zařizovala už šla domu. No komedie, nikdo samozřejmě nepřišel a my zase jely zklamaný domu. Druhej den mi volal někdo od SPI a že to Evropa 2 asi popletla, protože ty lístky byly na slavnostní premiéru, která se konala ve středu. Ve středu už všechno dopadlo tak jak mělo, seděly jsme v kině plném novinářů a vsaďte se, že ten film pomluvěj.
Pokud jste nečetli knížku, tak se vám myslím bude líbit, pokud jste jí četli, tak na tom možná najdete nějaké mouchy, a pokud jste fanatičtí blázni do Stmívání, tak jim i ty drobnosti odpustíte. Jako celek se mi ten film líbil, dokonce mi ukápla slzička, a ne jedna :) Líbilo se mi dost scén, nebudu spoileřit ;) Co se mi nelíbilo bylo to, že mi spousta scén připadala příšerně melodramatická až přehnaná. Konec byl divnej, kvůli poslední scéně, protože Edward žádá Bellu o ruku v lese, což mi přijde uhozený. Soundtrack se do toho filmu skvěle hodí, jak se mi nelíbil, tak teď už nemám námitky. Co se mi ale nelíbilo a opět mi to kazilo dojem z filmu bylo score, tedy instrumentální doprovod filmu. Zase musim říct, že v některejch scénách byla přehnaně dramatická hudba typu historický velkofilm a mě se to tam prostě nehodilo. Naopak některý scény měly hodně hezkou hudbu, že jsem si i řikala, že si to score pořídim, ale někdy prostě autor hudby ztratil soudnost.
Myslim si, že až ten film uvidim podruhý, tak se mi bude líbit víc a koneckonců bych to nebyla já, kdybych jim to neodpustila, protože je to přeci jenom zfilmovaná moje oblíbená knížka :) Jinak si myslim, že to bude hodně dobře výdělečnej film, protože fanoušci a lidi, co viděli první díl si ho ujít nenechaj.

Diplom za bleskovku

26. listopadu 2009 v 17:27 | Ape.in |  Diplomas
Dostala jsem diplom za bleskovku od Marcy, děkuju moc :)

Vyhodnocení SONKniha

21. listopadu 2009 v 12:39 | Ape.in |  Son-
Dark-Princess
62.5% (10)
Pája
37.5% (6)

Vyhrává
Dark-Princess a její oblíbená kniha Ritus (+ Sanctum) od Markuse Heitze
Na 2. místě se umístila Pája Odkaz Dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr) Christophera Paoliniho.

Gratuluju a napište si, co chcete na diplomy ;)


Vyhrála jsem!

18. listopadu 2009 v 15:33 | Ape.in |  Dear Diary
Vyhrála jsem! A co že jsem to vlastně vyhrála? Vstupenky na předpremiéru filmu Twilight Saga - Nový Měsíc! To jsem fakt nečekala. Uvidím to už 23.11. :) Jé já se tak těšim, asi se z toho nevzpamatuju. Nemůžu tomu uvěřit. :D Pak vám napíšu minirecenzi ;)

Placebo - Protect me from what I want

17. listopadu 2009 v 22:13 | Ape.in |  Songbook
Znáte ten pocit když máte blbou náladu a posloucháte jednu písničku pořád dokola i když vám tu náladu ještě zhoršuje? Týráte sebe sama, ale nemůžete přestat.
Protect me from what I want - smutná, depresivní, vyvolává ve mě pocity takovýho zoufalství a beznaděje ... A mluví mi z duše. Má jenom jeden jedinej, ale za to naléhavej vzkaz: Chraň mě před tím, co chci.
Depresivní atmosféru umocňuje sestříhanej klip z filmu Thirteen. Možná vás bude zajímat, že v tomhle filmu hraje Nikki Reed a režírovala ho Cathrine Hardwick, Nikki se zároveň podílela na scénáři a je to tak trochu podle jejího života. Já sama jsem ho ještě neviděla, ale v blízký době se k tomu chystám.
BTW překlad textu můj, kopírujte se zdrojem.Další diplomy

15. listopadu 2009 v 14:57 | Ape.in |  Diplomas
První 2 pro moje new SB Marcu a WewŮnkU a poslední pro mě za dotazník :)

Diplomky za SONC

13. listopadu 2009 v 19:25 | Ape.in |  Diplomas
Děkuju EvansLilly :)


Pátek 13. v zajetí chřipkové epidemie

13. listopadu 2009 v 19:08 | Ape.in |  Dear Diary
Jak už to bývá vlna chřipkové epidemie dostihla i mě. Hnusné počasí, vlhko a zima se podepsali na tom, že teď nejsem schopná dělat téměř nic. Včera večer mi začalo být fakt bídně a dnes to vesele pokračuje. Že by za to mohl pátek 13.? Ten začal totiž opravdu zajímavě. Zhruba od půlnoci se z některého z vedlejších pokojů začaly linout děsivé tóny, nemálo podobné tomu, když taháte kočku za ocas. Vše gradovalo někdy kolem 1., kdy se ozývalo cosi, vzdáleně připomínající Slavíky z Madridu, Eskadronu nebo Bednu od whisky a rozjařené hlasy volaly "hej" a "hou." V tom všem rámusu jsem se já pokoušela bezúspěšně usnout a myšlenky nedaly jinak, než přemýšlet nad tím, zda osazenstvo rozdělalo i táborák a opéká buřty. Rezignovala jsem, šla jsem si postěžovat na facebook a náhlý hlad vzbuzený myšlenkou na opékanou uzeninu jsem zahnala hruškou. Naštěstí při mém dalším pokusu o klidný spánek se parta rozhodla trochu změnit repertoár a jala se prznit Falling slowly od Glena Hansarda.
Ráno bylo opravdu kruté, protože na mě už kompletně dolehly veškeré příznaky chřipky, v pevné víře doufám, že ne té prasečí. Sbalila jsem si věci a vyzbrojená dávkou mého oblíbeného růžového potěšení, rozumějte ibalginu, jsem vyrazila na cestu domů. Přežít s horečkou cestu metrem a autobusem nebylo nic jednoduchého, ale nakonec jsem to zvládla. Doma na mě čekala postel, uvařila jsem si čaj a zahájila samoléčbu, protože v pátek odpoledne už jsem se doktora ani nepokoušela zastihnout.
Protože upoutání na lůžko pro mě představuje neskutečné utrpení a spánek je podle mě ztráta času, vzala jsem si do postele notebook a věnovala se přípravě referátu na farmakologii, dokud mě nepřemohl horečkou způsobený spánek.

Diplom a pár keců okolo

9. listopadu 2009 v 19:12 | Ape.in |  Diplomas
Ahoj lidi :) pořád ještě nějak nestíham sem něco přidávat, takže se omlouvám za to pusto prázdno, který tady teď vládne. Nic zajímavýho, co by stálo za řeč se teď kolem mě neděje ... Dneska večer se chystam do kina na Nezvratný osud 4 3D, docela se těšim ptž jsem viděla všechny díly předtim a líbily se mi.
Mam nový SB - GabinQa and NikisQek, děkuju za spřátelení a tady máte diplom holky ;)


Lilly Ann

6. listopadu 2009 v 21:26 | Ape.in |  Dear Diary
Tohle nejde nechat bez komentáře :) Dne 5. listopadu 2009, ve 21:00 se narodila mojí nejlepší kamarádce holčička. Jmenuje se Lilly Ann, měří 48 cm, váží zatím 2,6 kg. Zítra se za nima jedu podívat do nemocnice :)
Chtěla bych takhle hezky veřejně pogratulovat rodičům a malé popřát hodně štěstí, zdraví, lásky a ať jí na cestu životem jasně svítí šťastná hvězda. :)